NIEMIECKI E-COMMERCE SZANSĄ DLA POLSKIEGO BIZNESU?

Polska jest obecnie drugim największym eksporterem do Niemiec w Europie. W zeszłym roku wyprzedziliśmy Francję i Włochy.

 

Podczas panelu poruszymy następujące tematy:

- zmiany w niemieckim e-commerce;

- kluczowe czynniki sukcesu;

- wejście na rynek niemiecki krok po kroku;

- aspekty prawne.

 

PANELIŚCI:

Dariusz Ziemski

Jestem absolwentem SGH i UW Posiadam 11 lat doświadczeń w amerykańskich agencjach reklamowych ( J.Walter Thompson i Young& Rubicam). przy obsłudze marek globalnych ( m.in Ford, Danone, Colgate-Palmolive, Philip Morris, Oracle i wiele innych). Następnie prowadziłem własną agencję reklamową, którą wprowadziłem na giełdę ( New Connect) w 2011 roku. Od 9 lat jako szef firmy Forset wprowadzam polskie firmy/marki na rynki międzynarodowe. Specjalizujemy się w regionie DACH, mamy biuro Dusseldorfie.

 

Dr. Dominik Wagner, LL.M.

Niemiecki adwokat oraz partner w kancelarii prawnej TIGGES Rechtsanwälte (Düsseldorf). Certyfikowany specjalista (Fachanwalt) z zakresu prawa handlowego i korporacyjnego, jak i międzynarodowego prawa gospodarczego.
Od początku swojej działalności adwokackiej świadczy kompleksową pomoc prawną na rzecz niemieckich, polskich i zagranicznych przedsiębiorstw w różnych kwestiach prawa gospodarczego, w szczególności przy zakładaniu spółek i ekspansji zagranicznej, w zakresie prawa umów, prawa handlowego, korporacyjnego oraz prawa nieruchomości. Dr. Wagner doradza w zakresie różnych konstelacji projektów biznesowych, strukturyzacji korporacyjnych oraz świadczy pomoc prawną przy fuzjach i przejęciach (M&A).


Istotny aspekt działalności Dr. Wagnera stanowi specjalizacja w zakresie polsko-niemieckiego obrotu gospodarczego, świadczy on doradztwo na rzecz średnich i dużych przedsiębiorstw w ich transgranicznych przedsięwzięciach handlowych i inwestycyjnych po obu stronach Odry w danym kraju sąsiednim.
Approved Compliance Officer, zajmuje się doradztwem w zakresie compliance dla sektora średnich przedsiębiorstw. Sędzią Sądu Koleżeńskiego działającego przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) oraz Przewodniczący Komisji Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach ds. MŚP i Firm Rodzinnych.


Marcin Rutecki 

Posiada kompetencje z trzech obszarów: marketingu i sprzedaży (z naciskiem na online), finansów oraz zarządzania strategicznego i operacyjnego. Koncentruje się na twardych wynikach, ryzyku (identyfikacji, ocenie, zarządzaniu) oraz zysku.
Jest związany z Infron - organizacją zajmującą się inżynierią sprzedaży w Internecie, będącą partnerem dla ekspansji biznesu online (infron.pl).
Ma doświadczenie zarówno w B2B jak i B2C, produktach i usługach, rynkach krajowych i zagranicznych, spółkach działających w obszarze e-commerce i poza nim oraz bardzo różnych branżach. 15+ lat doświadczenia w negocjacjach i sprzedaży; 8+ lat w zarządzaniu operacyjnym; 8+ lat w marketingu; 5+ lat w finansach.
Ukończył MBA dla Finansistów na Akademii Leona Koźmińskiego jako najlepszy student. Zdobył również tytuł topowego głosu LinkedIn w Polsce w 2018 i 2019 r. 

 

Potwierdzenie zapisu oraz link do wejścia na panel zostaną automatycznie wysłane na adres mailowy wskazany przy rejestracji. Link będzie ponownie przesłany mailowo na 20 minut przed wydarzeniem.

Nasze wartości

WOLNOŚĆ

wspieramy biznes nie próbując formatować członków Klubu do struktury korporacyjnej

ZAUFANIE

budujemy wzajemne relacje z pełną świadomością, że jest to proces, który ma swoją dynamikę i etapy

SKUTECZNOŚĆ

korzystamy z nowoczesnych narzędzi dotarcia do szerokiej bazy potencjalnych klientów

SERDECZNOŚĆ I WYROZUMIAŁOŚĆ

zależy nam na dobrej atmosferze i wzajemnym zrozumieniu