“Dlaczego w organizacji bez szefów konieczny jest szef?"

"Dlaczego w organizacji bez szefów konieczny jest szef?

Od rosyjskiej hierarchii do samozarządzania."

 

Ex Szef BMW Rosja, 20 lat prowadził własne firmy w Polsce, Rosji i Niemczech!

Premiera nowej książki Andrzeja Jeznacha o zarządzaniu!

 

Z Andrzejem Jeznachem rozmawia Marcin Rutecki - o zarządzaniu, samoorganizacji, najnowszej książce.

  • Samozarządzanie - mit czy prawda? Tak na serio, bez retuszu, bez ściemy.
  • Organizacje przyszłości to ani demokracja ani autokracja.
  • Dlaczego w organizacji bez szefów konieczny jest szef?

Najnowsza książka Andrzeja Jeznacha, w której autor rozprawia się z mitami dotyczącymi samoorganizacji, metodyk zwinnych w zarządzaniu i innych nowych trendów.

"Szef, którego szukamy - rzecz o odpowiedzialności".

"W książce pokazałem kilka takich przykładów, np. jak nieodpowiedzialne może okazać się odejście dotychczasowego lidera samozarządzającej się firmy z nadzieją, że zespół jakoś sobie poradzi. Okazało się, że po kilkunastu latach organizacja, która w szczytowym okresie zatrudniała 5 tys. ludzi, obecnie, jeszcze przed okresem pandemii, zatrudnia tylko 50 osób. To tylko jeden z przykładów na to, że samozarządzanie wymaga trwałego przekonania i odpowiedzialności wszystkich zaangażowanych."

"Czy to sprawiedliwe, że szef firmy, ale także niektórzy jej pracownicy, zarabiają czasem znacznie więcej niż jej przeciętny współpracownik? Majątek Stayera, szefa "turkusowej" firmy Johnsonville ocenia się na ok. 1,3 miliarda dolarów.

Gdy mówi się o firmie jak o żywym organizmie, szefa porównuje się ją zwykle z organem sterującym, czyli mózgiem zespołu. Moją rolę porównałbym bardziej do serca. I wcale nie mam na myśli symbolu miłości czy zaufania, ale pompę, tłoczącą życiodajną krew i energię do wszystkich narządów naszego ciała. To generator podtrzymujący organizm przy życiu, nadający też takt do pracy."

Andrzej Jeznach
Inżynier, doktor nauk ekonomicznych. Pracował na odpowiedzialnych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach, był dyrektorem przedstawicielstwa BMW w Rosji. Od trzech dekad przedsiębiorca i prezes kilku firm z siedzibami w Hamburgu i Moskwie. W 2019 roku przekazał stery swojej firmy młodszym kolegom. Jest autorem książek Sztuka życia, Szef, który ma czas i Szef, który myśli. Dwie ostatnie były w latach 2017 i 2019 nominowane przez Dziennik Gazetę Prawną do nagrody Economicus dla najlepszej książki biznesowo-ekonomicznej.

Marcin Rutecki
Posiadam kompetencje z trzech obszarów: marketingu i sprzedaży (z naciskiem na online), finansów oraz zarządzania strategicznego i operacyjnego. Koncentruję się na twardych wynikach, ryzyku (identyfikacji, ocenie, zarządzaniu) oraz zysku.
Jestem związany z Infron - organizacją zajmującą się inżynierią sprzedaży w Internecie, będącą partnerem dla ekspansji biznesu online (infron.pl) oraz twórcą Klubu Inteligencji Biznesu.
Mam doświadczenie zarówno w B2B jak i B2C, produktach i usługach, rynkach krajowych i zagranicznych, spółkach działających w obszarze e-commerce i poza nim oraz bardzo różnych branżach.
kończyłem MBA dla Finansistów na Akademii Leona Koźmińskiego jako najlepszy student. Zdobyłem również tytuł topowego głosu LinkedIn w Polsce w 2018 i 2019 r. (SeeWidely)

 

Potwierdzenie zapisu oraz link do wejścia na panel zostaną automatycznie wysłane na adres mailowy wskazany przy rejestracji. Link będzie ponownie przesłany mailowo na 20 minut przed wydarzeniem.

 

 

Nasze wartości

WOLNOŚĆ

wspieramy biznes nie próbując formatować członków Klubu do struktury korporacyjnej

ZAUFANIE

budujemy wzajemne relacje z pełną świadomością, że jest to proces, który ma swoją dynamikę i etapy

SKUTECZNOŚĆ

korzystamy z nowoczesnych narzędzi dotarcia do szerokiej bazy potencjalnych klientów

SERDECZNOŚĆ I WYROZUMIAŁOŚĆ

zależy nam na dobrej atmosferze i wzajemnym zrozumieniu