Czy grozi nam STAGFLACJA?

 

Jeszcze trzy lata temu inflacja w Polsce wynosiła 2-3% rocznie. Pięć lat temu nie było jej w ogóle. W kwietniu tego roku wyniosła 12,7% i ma rosnąć do jesieni. Niektórzy ekonomiści spodziewają się, że może się zbliżyć nawet do 20%. Czy w związku z tym grozi nam stagflacja?

 

  1. Dlaczego mimo niekończących się podwyżek stóp procentowych, inflacja wcale nie maleje? Jak długo jeszcze to jeszcze potrwa?
  2. Jak uchronić się przed jej skutkami i czy to ogóle możliwe?
  3. Czy wejście Polski do strefy euro może być receptą na inflację w przyszłości i ustabilizowanie sytuacji ekonomicznej w naszym kraju?
  4. Co z uchodźcami? Czy ich obecność to szansa dla polskiej gospodarki? Jak możemy zagospodarować ten potencjał?
  5. Czy kredyt ze stałym oprocentowaniem to teraz dobry pomysł?
  6. Czy wakacje kredytowe mają sens i czy nie przyniosą dodatkowych kosztów?
  7. Jeśli nie WIBOR, to co? Czy są możliwe inne rozwiązania?
  8. Czy w dalszej perspektywie grozi nam recesja?

 

Na te i szereg innych pytań postaram się znaleźć odpowiedź z moim rozmówcą, prof. Robertem Gwiazdowskim, podczas panelu już 6.06.22r. w Balamonte, przy ul. Wiejskiej 11, o godz.19:00. Wydarzenie w trybie offline i online.

 

Stagflacja (ang. stagflationstagnacja + inflacja) - zjawisko makroekonomiczne, polegające na jednoczesnym występowaniu w gospodarce państwa zarówno znaczącej inflacji, jak i stagnacji gospodarczej. Przyczyn tego zjawiska upatruje się w negatywnym szoku podażowym, który powoduje zarówno wzrost cen, jak też i ograniczenie produkcji.

 

Prof. Robert Andrzej Gwiazdowski - polski prawnik, komentator gospodarczy i polityczny, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smithadoktor habilitowany nauk prawnych, wykładowca oraz profesor Uczelni Łazarskiegoadwokat oraz doradca podatkowy. Przez kilka miesięcy w 2019 roku przewodniczył efemerycznej inicjatywie politycznej Polska Fair Play[3].

Daniel Gawryluk - pomaga zwiększać zyski - firmom i osobom prywatnym. Jeden z pionierów pośrednictwa finansowego w Polsce, w ramach sieci partnerskich: GE Money Banku, Banku BPH, Raiffeisen Polbank i Alior Banku. Ofertę kieruje głównie do podmiotów gospodarczych oraz klientów indywidualnych, w zakresie pełnej obsługi finansów, kredytowania, leasingu, faktoringu, pozyskiwania funduszy unijnych, venture capital oraz private equity. Praktyk, skupiony na nowoczesnych rozwiązaniach. Ponad 20 lat doświadczeń w biznesie. Od 2020 roku członek Rady Programowej Mieszkanicznik. 

Nasze wartości

WOLNOŚĆ

wspieramy biznes nie próbując formatować członków Klubu do struktury korporacyjnej

ZAUFANIE

budujemy wzajemne relacje z pełną świadomością, że jest to proces, który ma swoją dynamikę i etapy

SKUTECZNOŚĆ

korzystamy z nowoczesnych narzędzi dotarcia do szerokiej bazy potencjalnych klientów

SERDECZNOŚĆ I WYROZUMIAŁOŚĆ

zależy nam na dobrej atmosferze i wzajemnym zrozumieniu